نوبت چاپ:
9
سال چاپ:
1398
تعداد صفحات:
76
قطع:
وزن:
80گرم
شابک:
9786003303409
وضعیت:
انتشار یافته

آسمان 2 (شهید فکوری به روایت همسر شهید)

11,000 تومان
%
نویسنده:
فروست:
دسته بندی:
برچسب‌ها:

کتاب دوم از مجموعه آسمان به خاطرات شهید تیمسار سرلشگر خلبان جواد فکوری که فرمانده نیروی هوایی و وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در دولت شهید رجایی بود، اختصاص دارد که از زبان همسر این شهید بازگو شده است.
جواد فکوری در هنگام پیروزی انقلاب اسلامی، معاون پشتیبانی پایگاه دوم شکاری تبریز بود و بعد از پیروزی انقلاب به فرماندهی این پایگاه منصوب شد. به دنبال ناآرامی ها و شورش هواداران حزب خلق مسلمان در شهر تبریز که شامل گروهی از پرسنل پایگاه دوم می شد، فکوری به مدت ۴۸ ساعت به گروگان گرفته شد. با این حال و علیرغم محدودیت های موجود، این شهید موفق به سرکوب شورش و باز گرداندن نظم به پایگاه دوم شکاری و شهر تبریز شد.
پشت جلد :
جواد فکوری به همسرش گفته بود «جنگ شماره تلفن ندارد.» کسی که میرفت جنگ، جایی می‌رفت که خدا می‌دانست کی بر‌میگردد یا اصلا برمیگردد یا نه. کسی هم می‌ماند باید روزهای بسیاری را چشم به در بدوزد؛ یا اگر همسرش خلبان باشد، به آسمان تا آنکه رفته برگردد، یا خبر آخر از او بیاید. این خبر که او دیگر نمی‌آید. جواد فکوری به همسرش گفته بود «دو روزه برمی‌گردم» و این بار و فقط این بار، شماره‌ای به او داده بود. انگار جنگ شماره دار شده باشد.

نظر شما چیست؟