نوبت چاپ:
6
سال چاپ:
1398
تعداد صفحات:
112
قطع:
وزن:
104گرم
شابک:
9786003303522
وضعیت:
انتشار یافته

دیدار پس از غروب (مدافعان حرم1) (زندگی نامه داستانی شهید مهدی نوروزی)

12,000 تومان
10,800 تومان
%10

در این کتاب محوریت با سخنان همسر شهید است که در قالب مصاحبه از وی، گردآوری و تنظیم شده است. در این اثر، ویژگی های شخصیتی این شهید از زاویه دید همسر شهید روایت می شود. قرار است در کتاب های آینده، وجوه دیگری از شخصیت این شهید بزرگوار در گفت وگو با همرزمان و دوستان وی، پرداخته و منتشر شود. شهید نوروزی از فعالان میدانی مقابله با فتنه 88 بود که به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم امامین عسکریین(ع) عازم شده و به شهادت رسیده بود.

شهید مهدی نوروزی اهل کرمانشاه در تاریخ 20 دی ماه امسال و در دفاع از حرمین عسکریین در سامرا توسط گروهک تروریستی داعش به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید در 24 دی ماه 93 در کرمانشاه تشییع و به خاک سپرده شد. حسین نوروزی، برادر شهید مهدی نوروزی در مورد نحوه شهادت او می گوید: مهدی بنا بر وظیفه ای که داشت برای دفاع از مردم عراق و مقابله با تروریست ها به عنوان نیروی مستشاری عازم عراق شد که یکی از تیراندازان داعش به سمت ایشان شلیک می کند؛ شهید تا دقایقی نفس می کشیده اما به دلیل اینکه ایشان دیر به عقب کشیده می شود، به مقام والای شهادت نایل می آیند. کسانی که به هنگام زخمی شدن و البته در لحظاتی که ایشان آماده شهادت بود، بالای سرشان بودند می گویند، شهید دایم زیر لب می گفت: «لبیک یا حسین».

 

متن پشت جلد کتاب

صبح، سر صبحانه، اشک در چشم‌هایش جمع شد و گفت: «هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم زنم مانع کربلا رفتنم بشود.» روی کربلا حساس بود و خوب بلد بود چطور با من حرف بزند. گفتم: «برو، من نمی‌خواهم مانعت بشوم. از ته دل راضی‌ام بروی، ولی بدان که دلم برایت تنگ می‌شود.» بعد هم به شش‌ماهۀ امام حسین (ع) قسمش دادم که برود. لحنش عوض شد. دستم را گرفت و گفت: «برگردم جبران می‌کنم، کم‌کاری‌هایم را توی این چندوقته بنویس، برگشتم جبران می‌کنم.» نمی‌توانستم ناراحتی‌اش را ببینم. دلش زودتر از خودش رفته بود.

نظر شما چیست؟