نوبت چاپ:
4
سال چاپ:
1395
تعداد صفحات:
104
قطع:
وزن:
100گرم
شابک:
9786005182767
وضعیت:
انتشار یافته

آسمان 5 (شهید ستاری به روایت همسر شهید)

6,200 تومان
%
نویسنده:
فروست:
دسته بندی:
برچسب‌ها:

کتاب «ستاری به روایت همسر شهید» از زبان حمیده پیاهور همسر شهید ستاری درباره ۲۵ سال زندگی مشترک شان است و از زمانی آغاز می شود که منصور ستاری خواص، پسرعمه حمیده برای تحصیل در دبیرستان نظام به تهران می آید و ناچار روزهای آخر هفته به خانه آن ها می رود و زمینه آشنایی بیشتر حمیده و منصور و در نهایت ازدواج آن ها مهیا می شود.
داستان آغاز زندگی مشترک آن ها و شرح زندگی مشترک شان از زبان حمیده در کتاب ادامه می یابد. منصور در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران کمتر به خانه می آید و با مسوولیت های بیشتر او در نیروی هوایی ارتش، سختی زندگی با وجود سه فرزند برای حمیده بیشتر می شود، اما او همه را به دوش می کشد.
منصور ستاری در طول جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در معرض سلاح های شیمیایی قرار می گیرد اما عوارض آن سال ها بعد و پس از سکته اش در سال 1370 دیده می شود. او سرانجام در 15 دی ماه سال 1373 در بازگشت هواپیمای فرماندهان نیروی هوایی کشور از اصفهان، در یک سانحه هوایی به شهادت رسید. اما روایت حمیده پیاهوری از زندگی مشترک اش تا سر وسامان دادن دو فرزندش ادامه می یابد و کتاب با جملاتی در شرح فراق همسرش پایان می گیرد. همچنین در انتهای کتاب 10 عکس از شهید ستاری قرار گرفته است.

نظر شما چیست؟